12.3. ПСЕВДОКІНЕМАТИЧНИЙ МЕТОД

При створенні розрядних та знімальних мереж окрім статичного і швидка можуть використовуватися більш продуктивні методи вимірювань, значно скорочують час вимірювань, - псевдокінематичну і Stop & Go кінематика, а також їх варіанти.

Псевдокінематичний метод (ПКМ) застосовується, в основному, при роботі з одночастотних приймачами.

ПКМ зменшує час вимірювань в порівнянні зі статичним методом за рахунок використання двох 5-10 хвилинних періодів спостережень, розділених годинниковим (і більше) інтервалом, з тим щоб змінилося взаємне розташування спостережуваних супутників. Це означає, що мобільні приймачі можуть відвідати кілька пунктів (точок) створюваної мережі по 5-10 хв вимірювань на кожному протягом приблизно однієї години. Потім цикл повторюється за тими ж пунктами. У процесі постобробки виміру, отримані в першому і повторне відвідування, об'єднуються в одне рішення. Недолік ПКМ - необхідність подвійного відвідування пункту, що збільшує час, що витрачається на переміщення і установку на пункті.

ПКМ застосовується в мережах з короткими відстанями між пунктами, а також у випадку, коли не вдалося вирішити неоднозначність при вимірах іншими методами.

Основні вимоги ПКМ:

спостереження не менше 4-х супутників в обох відвідування пункту;

інтервал запису - 5-10 сек;

перерва між відвідинами не менше години (див. Посібник користувача конкретним приймачем);

однакова висота антени в обох відвідування пункту (див. Посібник користувача).

Залежно від обраної схеми побудови мережі застосовуються різні варіанти ПКМ.


Радіальний ПКМ - метод визначення координат пунктів мобільними приймачами щодо однієї (або більше) референцної станції. На рис. 9 показана схема для одного референцних і одного мобільного приймачів.

Один приймач знаходиться на пункті, вибраному як референцної (референцної станція). Мобільний приймач переміщається з пункту на пункт (з 1-го по 4-й) як у Stop & Go методі, але без постійного захоплення супутників. Вимірювання на кожному пункті виконуються протягом 10 хвилин, потім приймач переміщують на наступний пункт і т.д. Повторні вимірювання на всіх


пунктах повинні бути виконані через приблизно одну годину (див. Посібник користувача). При повторному вимірі на пункті його номер (код, ідентифікатор) повинен бути таким же, як і при першому відвідуванні. Програмне забезпечення виконує визначення координат пунктів з двох сеансів вимірювань та їх ідентифікація проводиться за номерами точок. Однакова висота антени в повторних відвідинах забезпечується застосуванням спеціальної віхи з рівнем. Траверсний ПКМ - метод (так званий "стрибки жаби" - Leap Frog), в якому немає референцної станції і всі приймачі, які беруть участь у вимірах, - мобільні. Застосовується, в основному, у витягнутих мережах (ходах) На рис. 10 показана приблизна схема для двох мобільних приймачів.

Порядок виконання вимірювань наступний:

Встановити обидва мобільних приймача на пунктах 1 і 2, виконати визначення вектора 1-2 в протягом 10 хвилин.

Перемістити приймач з пункту 1 на пункт 3, виконати визначення вектора 2-3.

Перемістити приймач з пункту 2 на пункт 4, виконати визначення вектора 3-4.

Перемістити приймач з пункту 3 на пункт 5, виконати визначення вектора 4-5.

Повторити вимірювання на всіх пунктах. При цьому приймачі повинні відвідати ті ж пункти, що і в перший раз (див. Посібник користувача) Можливе застосування комбінації радіального і траверсного ПКМ. На рис. 11 показана схема для одного референцних і двох мобільних приймачів.
Порядок роботи на станції і вимоги аналогічні статичного методу (див. розділ 12.1).


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я