11.1. ПІДГОТОВКА СУПУТНИКОВИХ ПРИЙМАЧІВ ДО АТЕСТАЦІЇ

Супутникові приймачі, що застосовуються в геодезичному виробництві, повинні пройти державну атестацію та випробування з метою встановлення придатності для виконання відносних координатних визначень. Повірці піддається конкретний комплект приймачів, що складається з двох і більше приймачів та доданого програмного забезпечення.

Методика повірки базується на використанні еталонного базису. Періодичність повірки - один раз на рік.

В процесі проведення повірки повинні бути виконані операції, перераховані в таблиці 7.


Для виконання повірки застосовуються засоби вимірювань, наведені в таблиці 8. Вони повинні бути повірені і мати діючі свідоцтва про повірку. Допускається застосування інших, які відповідають за точністю, засобів вимірювання, якщо вони повірені і мають свідоцтва про повірку. Абсолютна основна похибка використовуваного далекоміра повинна бути не більше 1 мм 2 х 10-6 Бмм, де D - відстань вимірюється в мм.

Перед початком перевірки необхідно вивчити Керівництво користувача перевірюваного приймача, правила експлуатації, технологію виконання геодезичних робіт, рекомендовану фірмою-виробником. При необхідності слід внести корективи в методику перевірок.

Час виконання перевірок має бути заздалегідь сплановано для забезпечення нормальних умов спостережень, рекомендованих фірмою-виробником.

За результатами перевірок видається свідоцтво про придатність конкретного комплекту приймачів до застосування в геодезичному виробництві встановленого зразка.

Перед атестацією виконується зовнішній огляд апаратури та її випробування. Перевіряється комплектність обладнання відповідно з доданою документацією.

При зовнішньому огляді апаратури слід звернути увагу на справність перемикачів і кнопок, збереження пояснювальних написів, цілісність зовнішніх оболонок кабелів, чистоту контактів на роз'ємах.

Перевірити штатні акумулятори та зарядні пристрої. При необхідності зарядити акумулятори згідно з доданою документацією.

Перевірити працездатність апаратури відповідно з доданою документацією.

Апаратура, що має несправності, некомплектних, не працездатна бракується і до подальшої перевірки не допускається.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я