9.2. РЕКОГНОСЦИРОВКА ПУНКТІВ, ЗАКЛАДКА ЦЕНТРІВ

Після складання технічного проекту перед початком польових робіт проводиться польова рекогносцировка з метою уточнення окремих положень технічного проекту. У результаті рекогносцировки остаточно вибираються місця розташування пунктів, узгоджується схема мережі і вирішуються організаційно-технічні питання.

Пункти, на яких будуть виконуватися супутникові вимірювання, повинні відповідати встановленим вимогам. При рекогносцировці місць розташування пунктів необхідно враховувати наступне:

-           повинні бути відсутніми відображають поверхні поблизу пункту, які можуть створити багатоколійних (дерева, металеві огорожі, плоскі металеві дахи, інтенсивний рух транспорту, що відображає водна поверхня і т. п.);

-           місце установки штатива повинна забезпечувати його стійкість на

період часу, необхідний для виконання вимірювань (особливо для референцних станцій), і безпека виробництва робіт;

- при використанні кінематичних методів вимірювань необхідно ретельно перевірити пункти і маршрути пересування між ними для забезпечення постійного захоплення 4-х супутників і відсутності перешкод; при наявних на шляху руху непереборних перешкод (мости, тунелі), по обидва боки перешкоди повинні бути запроектовані пункти для повторної ініціалізації мобільного приймача.

При неможливості встановлення приймача безпосередньо на пункті (металевий сигнал, велика кількість перешкод, багатоколійних тощо) необхідно вибрати місце розташування точки (або декількох точок) (робочий центр) з нормальними умовами спостережень для виконання позацентрено установки приймача. Обраний спосіб виконання позацентрено установки повинен забезпечувати точність проектованої мережі.

У процесі спостереження після остаточного узгодження на знову визначених пунктах проводиться закладка центрів з урахуванням вимог діючих інструкцій.

Кожному що визначається пункту проектованої мережі присвоюється індивідуальний номер (назву) та код.

Для кожного пункту складаються картки з описом місця розташування і прив'язкою його до місцевих предметів. Якщо на пункті є перешкоди для вимірювань, проводиться їх зйомка зі складанням схеми розташування перешкод. Вміщені в журналі відомості використовуються при робочому проектуванні.

Намічаються вектори (пункти), які будуть визначатися повторно.

У процесі спостереження уточнюються і коригуються маршрути руху між пунктами з визначенням приблизного часу переміщення з пункту на пункт.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я