3.2. СИСТЕМА ГЕОДЕЗИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ЗЕМЛІ ПЗ-90

Геодезичні параметри Землі 1990 р. (ПЗ-90) включають фундаментальні астрономічні та геодезичні постійні, єдину геоцентричну систему координат (ЕСК), моделі гравітаційного поля Землі у вигляді коефіцієнтів розкладу геопотенціала в ряд по сферичним функцій і систем точкових мас, каталоги висот квазігеоіда над общеземним еліпсоїдом, параметри зв'язку ЕСК з національною референцної системою координат 1942 р. (СК-42).

Система ПЗ-90 отримана за результатами спостережень геодезичних супутників Гео-ІК (доплеровських, далекомірних радіотехнічних та лазерних), вимірювань висот супутників над поверхнею моря і фотографування супутників на тлі зоряного неба. Також використовувалися радіотехнічні та лазерні вимірювання дальностей до супутників систем ГЛОНАСС і ЕТАЛОН, гравіметричні дані на суші і Світовому океані.


Система ПЗ-90 має такі основні параметри:

За визначенням система координат ПЗ-90 є геоцентричної прямокутної просторової системою з початком у центрі мас Землі, вісь Z спрямована до CIO, як визначено рекомендаціями IERS, вісь X - в точку перетину площини екватора і нульового меридіана, встановленого BIH, вісь Y - доповнює систему

до правої. Система координат ПЗ-90 закріплена на поверхні Землі координатами 33 пунктів Супутникове геодезичної мережі (СМР).

Середньоквадратичне помилки віднесення ПЗ-90 до центру мас Землі становлять 1-2 м, взаємне положення пунктів оцінюється близько 0,3 м при середніх відстанях між пунктами 1,5-2 тис. км (у відносній мірі - близько одиниці 7-го знака).


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я