3. Знезалізнення води катіонуванням

Проводити знезалізнення води з використанням іонного обміну доцільно лише в тих випадках, коли одночасно із знезалізненням потрібне глибоке зм’якшення води, при цьому за допомогою іонного обміну може бути витягнуто тільки залізо, що знаходиться у воді в іонному вигляді. При цьому оброблювана вода по дорозі до катіонітового фільтру не повинна збагачуватися повітрям.

Як катіоніти для знезалізнення води часто використовують катіоніт у натрієвій формі, який регенерується розчином куховарської солі.

Са-катіонування можна застосовувати тільки в тих випадках, коли одночасне зм’якшення води не потрібне, оскільки при обміні іонів заліза з іонами катіоніту концентрація Са в очищуваній воді збільшується. При використанні фільтрів, завантажених Са-катіонітом, протікає наступна реакція:

Са [Кат]2  +  FеSО4  =  Fе[Кат]  +  СаSО4.

Регенерують катіоніт хлоридом кальцію.

При застосуванні іонообмінного методу для знезалізнення води не потрібен її контакт з повітрям, оскільки при цьому залізо (II) окислюється в залізо (III), і, отже, утворюється осад Fе(ОН)3. Внаслідок цього швидкість катіонного обміну у фільтрі зменшується.

Метод застосовується при вмісті заліза до 10 мг/дм3. При більшому вмісті заліза воно може видалятися з води аерацією і фільтруванням до катіонування.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я