15.3. Багатоповерхові виробничі будівлі

            Багатоповерхові промислові будівлі будуються переважно для виробництв із вертикальним технологічним процесом (легка, харчова, електротехнічна промисловість, приладобудування й т.д.).

            Достоїнствами цих будівель є: скорочення площі забудови, а значить і скорочення території підприємства; скорочення площі зовнішніх огороджень на одиниці об'єму будівлі, а значить і скорочення експлуатаційних витрат на ремонт, опалення й вентиляцію; більші можливості використання цих будівель в архітектурно-просторовій композиції великого міста.

            Недоліки цих будівель: необхідність пристрою вертикального транспорту для переміщення вантажів і людей, більш дрібна сітка колон у порівнянні з одноповерховими будівлями й більш висока вартість.

            За розмірами сітки колон багатоповерхові виробничі будівлі умовно класифікуються на:- будівлі осередкового типу із квадратної або близької до квадрату сіткою колон 6х6, 9х6, 9х9 і 12х12м;- будівлі пролітного типу із сіткою колон 12х6м і більше;- будівлі зального типу без внутрішніх опор шириною 18, 24 і 30 м.

            Висоту поверхів багатоповерхових виробничих будівель призначають кратної модулю 3М при висоті поверху до 3,6м і модулю 6М - при висоті більше 3,6м.

           


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я