ТЕМА 1. МАШИНИ ДЛЯ ГІДРОІЗОЛЯЦІЇ КОНСТРУКЦІЙ I КОМУНІКАЦІЙ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Гідроізоляційний агрегат СМБ-320 призначений для нанесення гідроізоляційного цементно-полімерного розчину під час виконання гідроізоляційних робіт у громадському, житловому й промисловому будівництві. Він складається з місткості, лійки, кришки, форсунки, основи, колісного ходу, матеріального й повітряного трубопроводів.

У верхній частині пневмоагрегату встановлено заливальну горловину, вентилі аварійного випуску і подачі повітря до форсунки й у місткість, крани регулювання подачі повітря. За допомогою ексцентрикового затискача горловина закривається кришкою.

У місткості пневмобачка з цементно-полімерним розчином за допомогою компресора створюється робочий тиск. Коли вентилі відкриті, розчин під тиском крізь лійку надходить до матеріального трубопроводу й під дією потоку повітря з повітряного трубопроводу - у форсунку, а потім розпилюється на робочу поверхню.

Технічна характеристика СМБ-320

Місткість, м3 120

Робочий тиск, МПа  0,5
Габаритні розміри, мм:

довжина         1 130

ширина           810

висота 1 400

Маса, кг          105

Верстат для перемотування і розрізування ізолу, бризолу й руберойду на смуги використовується для гідроізоляції сталевих труб під час прокладання теплотрас. Оскільки верстат дає змогу розрізувати руберойд на смуги різної ширини, то його застосовують також для гідроізоляції віконних коробок тощо.

Верстат комплектується змінним валом для вставляння рулонів ізолу, бризолу та руберойду. Конструкція верстата така. До рами, виготовленої з куто­вої сталі 60x60 мм, приварено два стояки (лівий і правий), на кожному з яких установлено текстолітову опору для розміщення вала, що має дві конічні втулки (одну з отвором для фіксуючої шпильки, іншу - для закріплення рулону паперу). На одному кінці вала розміщено гальмівний пристрій, що складається з барабана, фрикційної муфти, шпильки з натяжною пружиною або гайкою.

На стояках закріплено притискний механізм, який складається з вала з котками, двох кронштейнів, двох пластин, двох натяжних пружин і вала, що править за розпірку й слугує для піднімання механізму під час заправляння полотнища ізолу або бризолу.

На бічних вертикальних площинах стояків на пластині розміщено два напрямних вали й вал з ножотримачем, а на передніх площинах стояків установлено передню й задню бабки, між якими розташовано розбірний намотувальний лівообертальний вал.

Привод - клинопасова передача. Для регулювання натягу паса на полицях горизонтально розміщених кутиків рами проточено чотири продольних пази, по яких, ослабивши кріплення болтів, можна переміщувати в той чи інший бік трифазний асинхронний електродвигун.

Верстат має низку переваг порівняно з прес-ножем: у 10 разів збільшується довжина смуги покрівельного матеріалу за рахунок різання наступних рулонів і з'єднання наклейкою кінця й початку розрізуваних рулонів; механізм притискання усуває нерівномірність натягу полотнища й коливальний тиск, що дає смуги однакової ширини.

Технічна характеристика верстата

Середня швидкість перемотування

полотнища, м/хв 135

Напруга, В 380/220

Установлена потужність, кВт 1

Частота обертання намотувального

вала, с-1          5

Габаритні розміри, мм:

довжина         1 200

ширина           1 460

висота 870

Маса, кг          170


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я