1.2.  Механічна машина ВМ-4Р для випробувань на розтяг

Машина ВМ-4Р призначена для випробувань матеріалів на розтяг. Максимальне зусилля, яке може бути досягнуто при випробуваннях, - 40 кН (4 тс).

Кінематична схема машини наведена на рис. 2.

Зразок встановлюють у зачіпки 21, які можна змінювати залежно від форми та розмірів зразка. Швидке пересування нижньої зачіпки при встановленні зразка здійснюється вручну за допомогою маховика, закріпленого на верхній частині гвинта 7. Завантаження здійснюється від електродвигуна 1 або вручну рукояткою 4. Рух від двигуна передається через систему черв' якових 13,9 та зубчастих 12,2 передач на гайку 10.

При обертанні гайки 10 гвинт 7 зміщується донизу. Закріплений у машині зразок з' єднує верхню і нижню зачіпки, за рахунок чого переміщення нижньої зачіпки викликає переміщення і верхньої зачіпки. Остання з'єднана з важелем 5, а через тягу 17 з маятником 3. Величина навантаження на зразок визначається відхиленням маятника 3 від вертикалі. Маятник з' єднаний важелем 18 з кареткою 14, яка пересувається уздовж шкали 6, відзначаючи відхилення маятника, а отже, і величину навантаження. Ціна поділки шкали становить 50 Н при одному вантажі на маятнику 3 і 100 Н при двох вантажах.


Машина має діаграмний пристрій, який дозволяє автоматично реєструвати результати випробувань. Олівець 19, закріплений у каретці 14, рухається вздовж барабана 20, оберненого міліметровим папером. Кут оберту барабана залежить від переміщення нижньої зачіпки 21, з якою він зв'язаний системою передач 8 та 15. Отже при випробуваннях на папері викреслюється графік залежності подовження зразка від навантаження.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я