1.9. Індикатор годинникового типу

Індикатор годинникового типу (прогиномір) (рис. 12,13) призначений для вимірювання лінійних переміщень.

У напрямних 2 корпусу 1 лінійно переміщується штифт 3. Він має рейкову різьбу і зчеплення з шестернею 4, на осі якої нерухомо закріплені стрілка 5 і шестерня 6. На осі шестерні 7, що знаходиться в зачепленні з шестернею 6 закріплена стрілка 8. При переміщенні штифта 3 шестерні 4, 5, 6 разом зі стрілками 5, 8 обертаються.

Індикатор має дві шкали: велику й малу. Велика шкала, вздовж якої рухається стрілка 8, відповідає переміщенням штифта від 0 до 1,0 мм і має 100 поділок. Отже одна поділка відповідає переміщенню штифта на 0,01 мм, а повне обертання стрілка 8 здійснить при переміщенні штифта на 1 мм. На малій шкалі стрілка 5 фіксує кількість повних обертів стрілки 8.


При вимірюванні переміщень індикатор встановлюють так, щоб кінець штифта 3 опирався в точку поверхні, переміщення якої вимірюється. У такому положенні з допомогою спеціальних кронштейнів та струбцин корпус індикатора закріплюється нерухомо. Завдяки пружині 9 кінець штифта весь час притиснутий до точки поверхні і при її переміщенні прямує за нею.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я