1.3. Галузі застосування залізобетону

Залізобетонні конструкції є базою сучасного індустріального будівництва. Із залізобетону зводять промислові одноповерхові й багатоповерхові будівлі, цивільні будівлі різного призначення, у тому числі житлові будинки, сільськогосподарські будівлі різного призначення. Залізобетон застосовують при зведенні тонкостінних покриттів (оболонок) промислових і громадських будинків великих прольотів; інженерних споруд: силосів, бункерів, резервуарів, димарів; в транспортному будівництві для метрополітенів, мостів, тунелів; в енергетичному будівництві для гідроелектростанцій, атомних реакторів; у гідромеліоративному будівництві для іррігаціонних споруд; у гірничій промисловості, тощо.

На виготовлення залізобетонних стержневих конструкцій металу використовується у 2,5 ... 3,5 рази менше ніж на аналогічні стальні конструкції, а на виготовлення настилів, труб, бункерів і т. п. із залізобетонних конструкцій потрібно у 10 разів менше металу.

За способом виготовлення розрізнюють: збірні залізобетонні конструкції, які виготовляють на заводах буд індустрії і монтують на будівельних майданчиках, і монолітні конструкції, які зводять на місці будівництва; збірно-монолітні конструкції, які виконуються з збірних залізобетонних елементів і монолітного бетону.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я