3.4. Арматурні вироби

Гнучку арматуру застосовують не тільки як окремі стержні чи дротики, а й у вигляді зварних сіток та плоских або просторових каркасів.


Зварні сітки використовують в основному для армування плит і виготовляють із звичайних арматурного дроту чи стержньової арматури зі взаємно перпендикулярним розміщенням стержнів. Відстань між осями поздовжніх і поперечних стержнів приймають кратною 50 мм.

Зварні сітки бувають рулонними або плоскими. Довжина

рулонних сіток обмежується їх масою (до 500 кг).

У маркуванні сіток входять кроки стержнів в обох напрямках

.. .        „6Л240С -150

та їх діаметри, мм, наприклад - С   .

4Bp - 250

Зварні каркаси складають із прямих робочих та монтажних поздовжніх стержнів і перпендикулярних до них поперечних.

Діаметри робочих і поперечних стержнів призначають за розрахунком. Діаметри монтажних стержнів приймають на 2 ... 4 мм більшим за діаметр поперечних. Діаметри поперечних стержнів

повинні призначатися з урахуванням недопущення перепалу —L £ 4 .

Мінімальний розмір кінцевих випусків стержнів у зварних сітках і каркасах має становити c > 0,5 • d1 + d2 і не менше 15 мм.


Допускається використовувати в'язану арматуру, яка складається з окремих поздовжніх і поперечних стержнів (хомутів), а іноді і з відігнутих стержнів, з'єднуваних у місцях перетину в'язальним дротом. При застосуванні в'язаної арматури виключається концентрація напружень у зонах точкового зварювання, а також усувається небезпека перепалювання поперечних стержнів, що спостерігається у зварних виробах.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я