10.2. Щогли на відтяжках


Щогли на відтяжках застосовують переважно для радіощогл, опор у лініях електропередач, а також для монтажу при будівельних роботах. Такі щогли являють собою вертикальні стержні суцільного або складеного перерізу з колод, фанерних або склопластикових труб, що спираються на фундамент. Стійкість щогл забезпечується системою відтяжок з металевих або неметалевих тросів (рис. 10.3). При складеному перерізі стержня щогли стики віток розміщаються за висотою урозбіг: при трьох вітках - через 1/3 довжини елемента, при чотирьох - через 1/4. Колоди стикуються косим прирубом довжиною 3-3,5 діаметра колоди і скріплюються сталевими хомутами, фанерні труби стикуються за допомогою вклеєних пробок з фасонками з ДШП, а склопластикові - за допомогою фасонних накладок на клеї з обтискними болтами.

Кріплять сталеві відтяжки за допомогою коушів, сталевих планок і болтів (рис. 10.4), а неметалеві відтяжки за допомогою оголовків, фасонок з КАСТ-В і болтів з АГ-4С. До анкерів у фундаментах відтяжки кріплять натяжним способом.

При розрахунку щогли умовно приймають, що в точках кріплення відтяжок є шарніри стержня. Таке допущення дозволяє розраховувати кожен ярус щогли незалежно один від одного. При цьому стержень щогли розраховується як стиснуто-вигинний елемент на поздовжню силу і згинальний момент від вітрового навантаження, що діє на ділянці щогли між кріпленнями відтяжок.


Після зведення щогли всі поставлені болти необхідно підтягувати не менше одного разу на місяць.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я