13.2. Перегородки виробничих будівель

Усередині виробничої будівлі іноді ставлять капітальні перегородки для відокремлення цехових приміщень з різними технологічними операціями або приміщень, які потребують захисту від шуму, газових, пилових та інших шкідливих явищ. Перегородки влаштовують також у будівлях побутового призначення, складських приміщеннях багатоповерхових будівлях та ін. Якщо потрібно відокремлювати допоміжні площі" (тимчасовий проміжний склад напівфабрикатів, інструментальна кладова), які можуть бути знову колись використані для розміщення устаткування та різного інвентаря, улаштовують невисокі (Н=1,8...3,0 м) перегородки, які швидко монтують з укрупнених елементів, а також швидко демонтують.

У разі встановлення перегородки висотою до перекриття або покриття в поперечному напрямі прольоту конструкцію її розв'язують подібно до конструкції торцевої стіни одноповерхової промислової будівлі зі зменшйними перерізами залізобетонних або сталевих елементів каркаса чи фахверка, оскільки перегородки не піддаються дії горизонтальних зусиль вітру.

Каркасна перегородка зі сталевим фахверком із заповненням порожнистими легко- або шлакобетонними плитами, конструкція якої дає можливість виконання простого й швидкого демонтажу перегородки і монтування її на новому місці. Це значно складніше виконувати при

виготовленні перегородки з цегли або монолітного залізобетону. До капітальних перегородок належать також перегородки товщиною 1/4 цегли з армуванням і устаткуванням пілястрів або 1/2 цегли а горизонтільним армуванням.

Перегородки доцільно влаштовувати з панелей великих розмірів (залізо­, армопіно-, шлако- та гіпсобетонних). Перегородки меншої висоти, ніж висота приміщення, виконують з окремих щитів (дерев'яних, сталевих, залізобетонних). Їх легко й просто монтувати; вони відповідають також вимогам легкого демонтажу і транспортабельності елементів.

Перегородки із збірних дйрев'яних столярних фільончастих щитів можна влаштовувати в приміщеннях за відсутності пожежної небезпеки і механічних пошкоджень елементів з дощок, іноді верхні фільонки щитів або засклення замінюють металевою сіткою, натягнутою між брусками обв'язки. Щити складають на напрямній рейці нижньої обв'язки, яка має бути прикріплена до конструкції підлоги і обшита плінтусами, що утворюють з нею шпунт для щитів. Зверху щити закріплюють обв'язкою з бруса; між щитами встановлюють вкладиші з рейок, до яких прибивають наличники, що перекривають стики щитів.

Перегородки із збірних сталевих щитів, як і з щитів столярної роботи, можуть бути у верхній частині із заскленням або сіткою. Особливість конструкції полягає у відсутності спеціального несучого каркаса перегородки. Якщо, вільна довжина перегородок (відстань між перерізами або приляганнями перегородок) перевищує 6000 мм, необхідно застосовувати несучі стояки на відстань не більше 6000 мм. Щити перегородки прикріпляють до підлоги анкерними болтами. Усі кріплення монтажних елементів перегородок виконують на болтах. Це забезпечує можливість їх розбирання і перестановки.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я