12.2. Конструкції підлог

Основні типи підлог виробничих будівель показано на рис. 12.1. Суцільні підлоги е конструкціями, в яких покриття суміщує функції підстильного шару. Глинобитна або глинобетонна підлога (рис.   12.1,  а)  - це одношарова

конструкція, яку виконують із суцільної глинобетонної суміші без додавання інших матеріалів або з додаванням гравію, щебеню чи шлаку в кількості 50­65% за масою. Гравійні, щебеневі підлоги (рис. 12.1, б) улаштовують на підготовленій ґрунтовій основі ущільненням шару гравійною матеріалу і щебеню. Кращою конструкцією с підлога з покриття з щебеню або гравію, просоченого бітумом, у кількості приблизно 4% маси щебеню.

Розглянуті типи підлог застосовують на проїздах і складських дільницях, де відбувається рух автомобілів і електрокарів; у виробничих приміщеннях, де підлога може нагріватися до температури 500°С, а також коли на підлоту діють мінеральні масла та емульсії, бензин, час; у складських приміщеннях, розрахованих для збереження сипких або штучних матеріалів.

Широко використовують підлоги бетонні, металоцементні, асфальтобетонні, їх доцільно застосовувати в проїздах для транспорту, а також у приміщеннях, де підлога піддається руйнуванню від дії води та мінеральних масел, розчинів. Мозаїчні підлоги застосовують у приміщеннях з підвищеними вимогами до знепилення і чистоти підлоги. Металоцементні підлоги, що складаються із суміші піску і дрібних сталевих стружок, укладеної по прошарку із цементно-піщаного розчину. Такі покриття укладають шаром товщиною 15...20 мм зі збільшенням товщини до 40 мм на ділянках, де передбачається волочіння твердих предметів з гострими кутами, ребрами.

Асфальтобетонні підлоги виконують з ущільненого шару асфальтобетонної суміші, яку виготовляють в заводських установках; асфальтобетон укладають нарізних підстильних шарах - гравійному, щебеневому, булижною, бетонному.

До суцільних підлог належать ксилолітові, які виконують у вигляді одно-та двошарових конструкцій (рис. 12.1, д, є).


Ксилолітові підлоги еластичні й "теплі" (мають малий коефіцієнт тепловбирання). Тому доцільно застосовувати їх у приміщеннях з довготривалим перебуванням людей, на дільницях, де висуваються підвищені вимоги до азапилення та чистоти підлоги, її безіскровості.

Конструкції підлог із штучних матеріалів виконують із плит, каменю, дощок, парапетними, з лінолеуму, дерев'яної шашки.

Плиткові підлоги влаштовують у приміщеннях, в яких до покрить висуваються підвищені вимоги, пов'язані зі специфікою технологічного процесу, експлуатаційними і санітарно-гігієнічними умовами. Наприклад, покриття з металоцементних і чугунних дірчастих плит допускаються за наявності руху візків з металевих шинами; із чугунних плит з опорними виступаєм - при нагріванні підлоги до температури 1400°С і при підвищених вимогах до рівності й чистоти підлоги; з кам'яних литих плит на прошарку з бітумної мастики - при дії на підлогу кислот або їх розчинів; із керамічних плиток - при підвищених вимогах до знепилення і чистоти підлоги.

Підлоги з дерев'яних шашок (так звані торцеві підлоги), виконують із соснових антисептованих прямо- або шестикутних (у плані) шашок висотою 60, 80 і 100 мм (рис. 12.1, к, д). На поверхню підлоги виходять торці шашок (волокна деревини напрямлені вертикально), що збільщує опір підлоги до спрацювання.

Торцеві покриття застосовують в опалюваних приміщеннях з довготривалим перебуванням у них людей.

Підлоги з дощок часто виконують порожнистими: на підстильний шар укладають стяжку, в яку втоплюють антисептовані, покриті бітумом лаги; по лагах роблять набивку покриття з дощок, яке з'єднують зі стяжкою через прошарок 2.. .3 мм бітумної чи дьогтьової мастики (рис.12.1,р).

Паркетні підлоги рекомендується влаштовувати також порожнистими (рис. 12.1, с): по бетонному підстильному шару або несучій плиті перекриття укладають стяжку 15 мм, а зверху наклеюють паркет на бітумній мастиці.

При покритті з лонолеуму стяжку 20 мм укладають на бетонний підстильний шар або на конструкції міжповерхових перекрить. Замість лінолеуму можна застосовувати «релін» (гумовий лінолеум) - рулонний матеріал, який виготовляють із подрібненої старої гуми (25-30%), нафтового бітуму (25.30%), наповнювача - азбестових дрібних частинок, дерев'яної муки (25-30%), каучуку синтетичного (8%), інших матеріалів (10%). Настилають «релін» так само, як лінолеум.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я