12.1. Типи підлог і вимоги до них

Від правильного вибору і виконання конструкції підлоги у виробничій будівлі поліпшуються її експлуатаційні показники, оскільки від якості підлоги залежать безперебійна робота устаткування, цехового транспорту, продуктивність праці працівників і стан їх здоров'я, а також ритмічність праці підприємства чи заводу в цілому.

Залежно від технологічних вимог і умов експлуатації приміщення в ньому можуть бути влаштовані підлоги кількох типів. Наприклад, у зонах розташування металообробних верстатів, біля яких працівники перебувають увесь робочий день, потрібно влаштовувати підлоги з малим коефіцієнтом тепловбирання, а поблизу можна розміщувати зону внутрішньоцехових транспортних перевезень матеріалів, виробів.

У цій зоні підлоги можуть бути з брущатки, клінкерної цегли, асфальтобетону. У даному випадку на вибір конструкції підлоги впливатимуть тип і вантажопідйомність візка, інтенсивність руху та ін.

Крім зазначеного при виборі конструкції підлоги необхідно добиватися її технічно-економічної доцільності й довговічності. Основні вимоги, що висуваються до підлог виробничих будівель, такі:

Тип підлоги має узгоджуватися з характером технологічного процесу в кожному окремому приміщенні.

Матеріал підлоги повинен мати малий коефіцієнт тепловбирання, що виключить відчуття холоду в людей, які стоять на підлозі, а також бути еластичним.

Залежно від специфічності технологічних умов виробництва у відповідних місцях підлоги повинні мати такі властивості: водонепроникність, водо-, кислототривкість,малу   електропривідність,   незначну   іскристість при

ударах.

4.   Поверхня підлоги має легко  очищуватися від пороху та  бруду і утримуватися в чистоті. Підлоги виробничих будівель улаштовують на грунті й перекриттях. Конструктивні елементи підлоги мають такі назви:

покриття  -  верхній  елемент підлоги,  що  безпосередньо піддається експлуатаційним діям;

прошарок - проміжний шар, що з'єднує покриття з нижнім конструктивним елементом підлоги чи перекриття;

стяжка - шар, що утворює жорстку або щільну шкірку по нежорстких або пористих елементах підлоги або перекриття;

гідроізоляція - шар або кілька шарів, що утворюють перепони для проникнення через підлогу води або виробничих рідин.

Для елементів підлог, що закладаються на грунті, крім вказаних вживають такі назви:

підстильний   шар   (підготовка)   -   елемент   підлоги,   що розподіляє навантаження по основі;

теплоізоляція - шар, що зменшує загальну теплопровідність підлоги.

Покриття підлоги поділяють на суцільні - земляні, шлакові, гравійні. щебневі, глинобитні, бетонні, металоцементні, асфальтобетонні, ксилолітові; із штучних матеріалів - бутові, із брущатки, цегли клінкерної, глиняної; із плит цементно-піщаних, мозаїчних, метало-цементних, ксилолітових, керамічних; із чугунних плит, з дощок; з лінолеуму.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я