9.3. Стіни з цегли, малих і великих блоків

Для кладки стін виробничих будівель застосовують звичайну глиняну цеглу, силікатну, ефективну з отворами, камені керамічні порожнисті, легкобетонні камені із щільноподібними порожнинами.

Керамічні камені та ефективну цеглу застосовують насамперед для зовнішніх стін опалюваних будівель. У приміщеннях з вологістю повітря понад 75% не припускається застосування для зовнішніх стін будівлі керамічного каменю, ефективної цегли і легкобетонного каменю. За наявності в будівлі цоколю або підвального поверху кладку цоколю нижче гідроізоляційного шару, фундаментних стін підвалу треба виконувати з природного каменю, важкого

бетону у виглдді великих блоків і звичайної добре обпаленої цегли та інших матеріалів, які відповідають вимогам морозостійкості.

При влаштуванні самонесучих стін необхідно передбачити кріплення їх до колон каркаса (рис. 9.4). Якщо колони залізобетонні, самонесучі стіни цегляні, керамічні або з легкобетонного каменю прикріплюють, встановлюючи в шви кладки стін анкери, випущені із залізобетонної колони через кожні 600 мм по висоті.

У ряді випадків стіни одноповерхових опалюваних виробничих будівель можуть не мати колони і всі навантаження від несучих конструкцій покриття сприймають несучі кам'яні стіни, які мають проектуватися з пілястрами, що розміщуються через кожні 6 м у місцях спирання конструкції покриття. Фактично маємо несучу кам'яну стіну у вигляді несучих стовпів або простінків а пілястрами з можливим заповненням між ними з легких кам'яних матеріалів або полегшеної кладки. У разі потреби (наприклад, при обладнанні виробничого приміщення кранбалками і мостовими кранами невеликої вантажопідйомності) напружені ділянки несучих стовпів можуть бути підсилені армуванням або включенням у кладку елементів залізобетону.

Щоб зменшити тиснення від місцегого навантаження на кладку, під опори наведених конструкцій - ферм, підкранових балок - закладають спеціальне обладнання - залізобетонні або сталеві балки, плити або пояси, верхня поверхня яких сприймає дію зосередженого навантаження, а нижня -розподіляє це навантаження на більшу площу кладки.

При влаштуванні у розглянутих стінах віконних і дверних прорізів потрібне укладання збірних залізобетонних перемичок.

Високий рівень механізації будівельних робіт створив необхідні передумови для широкого впровадження в будівництво великих блоків. Великі бетонні блоки для зовнішніх стін виготовляють із теплого бетону об'ємної маси 1000, 1400 і 1600 кг/м3 із зовнішньою поверхнею, офактуреною депортативним бетоном і з внутрішньою поверхнею, підготовленою для фарбування - побілку вапном.

Рис .9.2 - Схеми залізобетонних панелей для стін неопалюваних будівель: а - ребристих довжиною 6 м; б - часторебристих довжиною 6м; в - площинних довжиною 6 м; г- ребристих довжиною 12 м


Рис. 9.4 - Схеми стін із цегли: а - розміщення; б - кріплення до колон


У верхніх і бічних гранях блоків е пази, які заповнюють розчином, у результаті чого утворюються своєрідні шпонки. Блоки перемички є залізобетонними балками з прошарком теплого бетону марки 75. Встановлюючи зовнішні стінові блоки, їх вирівнюють за внутрішньою площиною, зовнішні шви розшивають, а внутрішні затирають.

Типи стінних елементів - блоки:

зовнішні рядові цокольні рядові;

зовнішні кутові;

цокольні кутові;

перемички;

парапетні.

На рис.9.5, б показано монтажну схему стіни (фрагмент), а на рис.9.5, в -основні деталі вузлів стіни з великих блоків. Кладку блоків кріплять до колон каркаса за допомогою Т-подібних анкерів, які закладають у пази кожного парного ряду блоків. Для підсилення кутів стін, а також поєднання їх перерізів у горизонтальні шви кладки вводять два стержні по 8 мм. Блоки-перемички, що розташовані один біля одного, перев'язують скрутками із сталевого дроту, утворюючи на рівні верхньої частини вікон неперервний залізобетонний пояс.

Крім легкоботонних великих блоків для стін виробничих будівель виготовляють великі цегляні блоки із суцільної або полегшеної кладки, які застосовують при зведенні стін, якщо неможливо використати звичайну цегляну кладку. Цегляні блоки для стін виготовляють товщиною 250, 380 і 510 мм такої номенклатури: блоки зовнішні рядові й кутові і блоки-перемички. Зовнішні поздовжні й торцеві стіни з'єднують між собою за допомогою перев'язування кладки блоків у кутах і закладання зв'язок із круглої сталі в горизонтальні шви кладки в одноповерхових виробничих будівлях не рідше як через два ряди блоків, у багатоповерхових - на кожному поверсі. Блочні цегляні стіни прикріплиоть до колон каркаса будівлі за допомогою гнучого анкерного устаткування. В одноповерхових будівлях при каркасних самонесучих стінах з великих цегляних блоків обов'язково треба влаштовувати обв'язочні пояси, які вкладають на рівні перемичок віконних прорізів.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я