9.1. Загальні положення

У приміщеннях виробничих будівель можуть бути різні внутрішні температури й відносна вологість, що є вирішальним фактором при визначенні матеріалу і товщини зовнішньої стіни. Справді, у так званих гарячих цехах (ливарному, мартенівському та ін.) немає потреби робити зовнішні стіни великої товщини для захисту від холоду. У таких цехах багато виробничої теплоти і залежно від характеру виробничого процесу устаткування цеху та кліматичного району стіни можуть бути холодними (тонкі залізобетонні панелі, хвилясті азбестоцементні плити) або півтеплими, що захищають приміщення від атмосферних дій - вітру, дощу, снігу.

Правильність добору конструкції не обмежується теплотехнічними та економічними показниками. Одночасно слід ураховувати такі важливі фактори: максимальну індустріалізацію і механізацію будівництва, скорочення його термінів, застосування місцевих матеріалів, зменшення маси стін та ін.

До вертикальних захисних конструкцій у виробничих будівлях висувають такі основні вимоги:

стіни мають бути виконані з таких матеріалів і такої товщини, щоб одночасно були максимально використані їх теплоізоляційні властивості, а також міцність і стійкість;

конструктивно стіни мають бути вирішені економічно, з використанням місцевих матеріалів, урахуванням стандартних уніфікованих заводських виробів і забезпеченням високого ступеня збірності та найменшої трудомісткості;

розміри конструктивних елементів захисних конструкцій і прорізів у них потрібно визначати на основі виконаних чинних розрахункових норм і вказівок згідно з вимогами єдиної модульної системи;

—   стіни мають бути виконані високоякісно з дотриманням архітектурних вимог   і   заданого   ступеня   довговічності   без   втрати необхідних експлуатаційних якостей. Зовнішні стіни виробничих будівель можуть бути несучими, каркасними із заповненням і самонесучими.

Несучі стіни влаштовують тоді, коли передані на них навантаження достатньо рівномірно розподіляються по всій довжині стіни.

У каркасних стінах кладка є заповненням каркаса і звичайно працює лише в межах однієї панелі кладки на навантаження від власної маси й вітру. Якщо кладку виконують такою, що вона сприймає власну масу в межах не однієї панелі, а всієї висоти будівлі або кількох поверхів, і вітер, що діє на стіни, за допомогою спеціального зв'язку передають на каркас, то стіни такої конструкції займають проміжне положення між несучими й каркасними, умовно їх називають самонесучими.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я