6.1. Способи обпирання устаткування на фундаменти

Залежно від конструкції стиків «фундамент - устатку­вання» установку устаткування на фундамент здійснюють в та­кий спосіб:

а)         з вивіркою на тимчасових опорних елементах, підли-
вою зазору «устаткування - фундамент» і з обпиранням при за-
кріпленні на масив затверділого матеріалу підливи (безпідклад-
ковий монтаж, рис. 6.1,а);


б)         з вивіркою і закріпленням на постійних опорних еле-
ментах і наступною підливою бетонною сумішшю зазору «уста-
ткування - фундамент» (рис. 6.1,б).

При першому способі обпирання устаткування передача монтажних і експлуатаційних навантажень на фундамент здійс­нюється через постійні опорні елементи, а підлива має допоміж­не, захисне чи конструктивне призначення.

При необхідності регулювання положення устаткування в процесі експлуатації підливу можна не виконувати, що повин­но передбачатися інструкцією при монтажі.

При установці устаткування з використанням як постій­них опорних елементів пакетів плоских металевих підкладок, опорних башмаків і т.п. співвідношення сумарної площі контак­ту опор А з поверхнею фундаменту і сумарної площі поперечно­го перерізу болтів As має бути не менше 15. При обпиранні устаткування на бетонну підливу експлуатаційні навантаження від устаткування передаються на фундаменти безпосередньо че­рез підливу.

Конструкція стиків вказується в монтажних кресленнях чи в інструкції на монтаж устаткування.

При відсутності спеціальних вказівок в інструкціях заво­ду -виготовлювача устаткування чи в проекті фундаменту конс­трукція стику і тип опорних елементів можуть призначатися мо­нтажною організацією.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я