АНОТАЦІЯ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

КРІПЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ОБЛАДНАННЯ І МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ ДО ФУНДАМЕНТІВ ТА БЕЗПЕКА ПРАЦІ

Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів будівельних спеціальностей

Харків ХНАМГ 2008

УДК 666.965

Шутенко Л.М, Золотов М.С., Сєріков Я.О., Золотов С.М., Скляров В.О., Сєріков С.Я. - Кріплення технологічного обладнання і металевих конструкцій до фундаментів та безпека праці: Навчальний посібник для студентів будівельних спеціальностей. - Харків, ХНАМГ, 2008. - 285 с.

Гриф надано Міністерством освіти і науки України, рішення № 14/18 - Г - 383 від 15.02.2007 р.

Навчальний посібник містить сучасні дані про конструкції ан­керних болтів, методи їх розрахунку й проектування. Викладені пи­тання, що стосуються утворенню свердловин у бетоні, приготуванню матеріалів для закладення болтів, а також установці анкерних болтів й їх затягуванні. Представлено сучасні види інструментів, необхідних для проведення зазначених процесів.

Описані загальні положення з охорони праці, що включають законодавчі та нормативно-технічні документи, виробничу санітарію, безпеку праці, електро- та пожежну безпеку. Надані шляхи вирішення завдань охорони та безпеки праці при виконанні робіт з закріплення технологічного обладнання та металевих конструкцій до фундаментів. Як додатковий матеріал викладені положення з атестації робочих місць за умовами праці.

Рецензенти: В.І.Торкатюк завідувач кафедри "Економіки будів­ництва" ХНАМГ, академік кадрової Академії при ЮНЕСКО і Раді Європи, академік Академії будів­ництва України доктор технічних наук, професор;

В.Шапка, завідувач кафедри «охорона праці і на­вколишнього середовища» української державної академії залізничного транспорту, доктор технічних наук, професор;

Д.Ходусов, професор кафедри теоретичної фізики харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, доктор фізико-математичних наук.

ISBN 966-695-100-2  © Шутенко Л.М, Золотов М.С.,

Сєріков Я. О., Золотов С. М, Скляров В.О., Сєріков С.Я. Харків, ХНАМГ, 2008


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я