2.3. Жорсткі цементно-піщані суміші

При закріпленні фундаментних болтів шляхом віброза-чеканки застосовують жорсткі цементно-піщані суміші [77,80]. Склад їх залежить від температури навколишнього середовища, при якій виконуються роботи. При температурі середовища від

5 до 300С для проведення анкероустановчих робіт рекоменду­ється суміш, що складається з 100 мас-частин портландцементу марки 400, 100 мас-частин дрібного кварцового піску і 10 мас-частин технічної води. У воді не повинні бути присутніми до­мішки, що перешкоджають нормальному схоплюванню і зажор-сткінню цементу. Кількість води коректується залежно від воло­гості піску. При температурі навколишнього середовища від 5 до -200С до вищенаведеного складу цементно-піщаної суміші додають двокомпонентну добавку, що складається з вуглекисло­го калію і сірчанокислого алюмінію. Склад добавки залежить від температури навколишнього середовища. У неї входять:

при температурі від 5 до -50С - 5 мас-частин вуглекислого калію і 1 мас-частина сірчанокислого алюмінію;

при температурі від - 6 до 400С - 10 мас-частин вуглекис­лого калію і 1,5 мас-частин сірчанокислого алюмінію;

при температурі від -10 до -1200С - 16 мас-частин вуглеки­слого калію і 2 мас-частини сірчанокислого алюмінію.


Для приготування цементно-піщаної суміші слід засто­совувати матеріали, що відповідають вимогам ДСТ (табл. 2.4).

Складові суміші зберігають у сухому приміщенні: це­мент і вуглекислий калій - у герметичній тарі, сірчанокислий алюміній може зберігатися у відкритій тарі, але при температурі не нижче +100С, тому що при більш низькій температурі він по­глинає воду.

Цементно-піщану суміш виготовляють безпосередньо в зоні анкероустановочних робіт механізованим способом, вико­ристовуючи мішалки (бігунки) типу ЛБ-2.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я