3.1 Ідеальна нитка та її розміри

Основні характеристики вольфраму для широкого діапазону температур звичайно наводяться у таблицях фізичних характеристик ідеальної вольфрамової нитки [1]. Поняття "ідеальна нитка" і дані про її параметри необхідні для однозначного визначення вихідних світлотехнічних і електричних характеристик вольфраму і є корисними при вирішенні завдань з конкретними лампами  розжарювання. Це обумовлено тим, що основою усіх характеристик тіла розжарювання лампи є параметри ідеалізованого джерела випромінювання, практичне використання яких потребує лише введення відповідних поправок (наприклад, на охолоджуючу дію електродів та гачків і т.п.).

Під ідеальною вольфрамовою ниткою розуміють циліндричну нитку, яка задовольняє таким вимогам:

Нитка – циліндр, будь-який  перпендикулярний переріз якого має постійний діаметр.

Тіло розжарювання має прямолінійну форму.

Поверхня нитки гладка, температура рівномірна по довжині, характеристики випромінювання постійні по її поверхні.

Нитка виготовлена з хімічно чистого металу, для якого характерна однорідність структури, а необхідна межа міцності досягається шляхом термічної обробки заготовки. Питомий опір постійний по всій довжині і залежить тільки від температури вольфраму.

Нитка працює у високому вакуумі та заточена в колбу, скло якої має постійні і заздалегідь відомі характеристики пропускання.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я