5.3. Вибір типів захистів трансформатора

Згідно з вимогами «Правил улаштування електроустановок ПУЕ» для трансформаторів передбачені захисти від наступних видів ушкоджень і ненормальних режимів:

міжфазних внутрішніх к. з. в обмотках і на їхніх виводах;

однофазних к. з. струмоведучих частин на металеві частини трансформатора, з'єднані з «землею»;

міжвиткових к. з. в обмотках;

струмів перевантаження більше 140%, у тому числі викликаних зовнішніми к. з. на лініях, що відходять;

зниження рівня охолоджувального масла.

Вибір типів захистів залежить від потужності трансформатора і напруги обмотки ВН. Для захисту від міжфазних внутрішніх к. з. при потужності S < 1000 кВА застосовують запобіжники. При потужності 1000 < S < 4000 кВА застосовують струмову відсічку без витримки часу, але якщо коефіцієнт чутливості відсічки Кчувст < 2, а також при паралельній роботі трансформаторів застосовують диференціальний захист. При потужності S > 6300 кВА застосовують обов'язково диференціальний захист.

Для захисту від зовнішніх одно- і двофазних к. з. застосовують обов'язково при потужності 400 < S < 4000 кВА максимальний струмовий захист із витримкою часу, а при S > 6300 кВА максимальний струмовий захист нульової і зворотної послідовності з витримкою часу.

Для захисту від міжвиткових к. з. в обмотках і зниження рівня масла застосовують газовий захист.

Для захисту від струмів перевантаження, у тому числі від трифазних зовнішніх к. з. застосовують максимальний струмовий захист із витримкою часу, що діє на сигналізацію для оперативного персоналу.Будова і принцип дії перерахованих вище захистів розглядаються в розділах 2 і 3.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я