12.2. Позиційний одноканальний керуючий пристрій


Цей пристрій - розробка лабораторії мікропроцесорних пристроїв ХНАМГ. Пристрій реалізований на базі мікро-ЕОМ з 8 - розрядним мікропро­цесором. Він дозволяє управляти силовими виконавчими механізмами залежно від поведінки контрольованої вхідної величини. Алгоритм роботи пристрою близький до ілюстрації на рис .12.1, але відрізняється тільки умовою порівняння параметра Х>Х0.

Перевищення поточним значенням величини Х його граничного значення Х0 характерне для всіх автоматичних вимикачів, якими оснащуються рухомий склад та інші об'єкти електричного транспорту. Величиною Х0, наприклад, ви­бирається струм уставки автоматичних вимикачів, встановлюваних в електрич­них ланцюгах захисту від коротких замикань. Для реалізації пристрою в пам'ять мікро-ЕОМ слід ввести наступний текст програми:

100 PRINT "KONTROL X": INPUT K

200 KEY OFF: CLS: REM OCHISTKA EKRANA 300 B=1-K: REM SRAVNIT S USTAVKOJ TOKA 400 B=0: GOTO 1000: REM VKL IE 500 B=1: GOTO 100: REM POVTOR IZMERENIE 1000 MOTOR ON

1100 PRINT "KZ NA LINII": REM INFO NA EKRANE

1200 FOR I=0 TO 1000: NEXT

1300 MOTOR OFF : REM PROVERKA KZ=0

1400 GOTO 100: CLS

На відміну від існуючих автоматичних вимикачів даний пристрій може періодично перевіряти стан лінії. Якщо виконуватиметься умова Х<=Х0 (умова усунення короткого замикання), то програмований автоматичний вимикач під­ключить лінію до джерела живлення. Очевидно, що в серійних автоматичних вимикачах такий режим реалізувати неможливо.

Алгоритм роботи МПП легко змінити, внісши відповідні зміни в програ­му. Пропоноване МПП легко перетворити на сигнальний пристрій, автомат включення устаткування в різні тимчасові інтервали і т.п.

Рис .12.2 - Одноканальний керуючий пристрій на базі мікро-ЕОМ

Зовнішній вигляд пристрою ілюструє рис .12.2.

Для включення ВЕ в пристрої застосовується формувач керуючого сигна­лу, показаний на рис .10.8.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я