13.1. Призначення і основні вимоги

Напівпровідникові контактори (НПК) - силові комутаційні апарати управління — відносяться до групи пускорегулюючих низьковольтних (до 1000 В).

НПК - це комутаційний апарат з дистанційним управлінням, призначений для частих включень і відключень електричного ланцюга при нормальних струмах навантаження, а також для рідкісних відключень при струмах перевантаження (7-10-кратних по відношенню до номінального). Як навантаження контакторів звичайно використовуються електричні машини. Існують контактори змінного і постійного струму. Контактори, призначені тільки для комутації двигунів, називаються магнітними пускачами.

НПК бувають двох видів: безконтактні і гібридні. Останні, як правило, виконують на базі електромагнітних контакторів, що серійно випускаються, з введенням в їх конструкції додаткових напівпровідникових (тиристорних) блоків, які забезпечують практично комутацію без дуги головних контактів апарату.

НПК повинні задовольняти наступним спеціальним вимогам:

забезпечувати надійну роботу в тривалому, короткочасному і повторно -короткочасному режимах з урахуванням специфічних особливостей навантаження;

допускати високу частоту включень, аж до плавного регулювання струму навантаження;

володіти високою технологічністю конструкції;

мати прийнятні габаритні розміри і вартість;

зручно поєднуватися з сучасними засобами захисту електричних ланцюгів і елементами автоматики і мікропроцесорної техніки.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я