СПИСОК ПОЗНАЧЕНЬ І СКОРОЧЕНЬ

ПУЕ - правила улаштування електроустановок; АВР - автоматичне вмикання резервного вводу; АПВ - автоматичне повторне вмикання; МЕТ - міський електричний транспорт;

ТО - технічне обслуговування;

ЕТ - електричний транспорт; ЛЕП - лінії електропередачі; СЕП - система електропостачання;

ТП - тягові підстанції;

РС - рухомий склад;

РП - районна понижуюча підстанція;

ШВ - швидкодіючий вимикач

ВП - власні потреби

КЗ - коротке замикання

Вступ

Надійність і ефективність роботи електричного транспорту в значної мірі визначається системою електропостачання, одним з основних елементів якої є тягові підстанції.

Тягова підстанція це складна електротехнічна споруда, оснащена силовим, перетворювальним, комутаційним і релейним устаткуванням. Розвиток тягових підстанцій полягає не тільки у вдосконаленні технічного рівня, але і в істотному поліпшенні якості технічної експлуатації. Це підвищує роль підготовки висококваліфікованих фахівців для експлуатаційних підприємств електричного транспорту.

У теперішній час як вітчизняною так і зарубіжною промисловістю випущено нове, досконаліше устаткування: перетворювальні агрегати, апаратура розподільних пристроїв змінного і постійного струму, автоматики і телемеханіки. Крім того на Україні вийшли нові Правила пристрою електроустановок, Правила експлуатації трамвая і тролейбуса. Всі ці технічні і організаційні зміни внесені в даний конспект лекцій. При підготовці конспекту враховано, що зараз на більше 90% тягових підстанціях експлуатують устаткування минулих років випуску, тому в роботі надано їх короткий опис.

Конспект лекцій написаний в відповідності з програмою курсу «Тягові підстанції» і учбовим планом кафедри «Електричний транспорт» Харківської національної академії міського господарства для спеціальності 6.050.702 «Електромеханіки».


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я