3.7 . Власні потреби (ВП) ТП

Пристрої власних потреб (ВП) ТП є комплекс джерел живлення при напрузі 380/220 В і апаратів, що призначені для забезпечення нормальної роботи перетворювальних агрегатів та іншого силового устаткування. Джерелами живлення ВП змінного струму є трансформатори ВП і міський ввід напруги 380/220 В. Споживачами постійного струму ВП є тільки такі апарати, які внаслідок своїх конструктивних особливостей не можуть працювати на змінному оперативному струмі. До них відносять обмотки приводів масляних вимикачів і котушки управління деяких типів швидкодіючих вимикачів. Джерелами живлення цих споживачів, як правило, служать випрямлячі, що приєднані до шин ВП змінного струму.

Питома витрата електроенергії на ВП сучасних ТП складає близько 0,3% на 1 квт/год перетвореної електроенергії.

Вибір потужності трансформатора ВП слід проводити за середніми розрахунковими навантаженнями і перевіряти на найбільш можливих короткочасних навантаженнях з урахуванням перевантажувальної здатності трансформатора.

Потреба резервного міського вводу залежить від кількості трансформаторів ВП і схеми включення їх в розподільному пристрої 6 або 10 кВ. У разі приєднання одного з трансформаторів до резервного вводу 6 або 10 кВ до масляного вимикача резервний ввід 380/220 В не потрібен. За наявності

тільки одного трансформатора ВП потужність резервного вводу повинна відповідати потужності трансформатора. Приєднання трансформатора напруги може здійснюватися до шин або до вводу (рис.3.9а, 3.9б). В автотелекерованих підстанціях слід віддавати перевагу останньому варіанту, оскільки в цьому випадку з диспетчерського пункту можна контролювати напругу. Збірні шини 10кВ на ТП можуть бути простими (не секціонованими) при децентралізованій системі живлення, секціонованими і подвійними для багатоагрегатних підстанцій централізованої системи. На підстанції передбачені в негативних живильних лініях два кабелі, що працюють паралельно для забезпечення необхідного перетину і для збільшення надійності роботи. На могутніх тягових підстанціях для підвищення надійності звичайно застосовують два трансформатори ВП (ТМ-25; ТМ-40 або ТМ-63). З боку шин 10 кВ обидва трансформатори нормально знаходяться під напругою, проте на шини ВП включений лише один з них. Другий трансформатор включається за допомогою контактора (АВР) лише в тому випадку, якщо зникає напруга на першій. Шини ВП перемикаються з робочого трансформатора на резервний за допомогою схеми автоматичного аварійного перемикання.

На сучасних тягових підстанціях виробництва система керування і діагностики (СДУ) повністю уніфікована з системою діагностики «нульових» випрямлячів і виконана на базі контролеру виробництва ЗАТ «ПЛУТОН» (м. Запоріжжя) і НПП «ЕНЕРГІЯ» (м. Москва). Але на відміну від «нульового» випрямляча в даному випрямлячі діагностуються не 12-и, а 24-х

діодів.

Шафа власних потреб нового покоління завдяки оригінальній конструкції замінила собою три шафи (ЩВП - 1М, ЩСН - 2М, ЩВП - 3М), що випускалися раніше (рис. 3.10 ).Конструктивно ШВП складається з шафи одностороннього обслуговування з габаритами 1200 х 500 х 2000 мм, що забезпечує ступінь захисту 1Р55 за стандартами ЕК 60 529 і 1ЕС 529.

Органи керування розділені на дві групи: 1-а група - найбільш частовикористовувані в оперативних перемиканнях розташована на дверях шафи, 2-а група розташована всередині на двох поворотних рамах

 

Подпись:  Релейно-контакторна апаратура і апаратура захисту і автоматики встановлена на монтажній панелі, що розташована на задній стінці шафи, забезпечуючи таким чином високу технологічність збірки і наладки виробу, а також хорошу ремонтопридатність.

Структурно ШВП має можливість підключення до трьох вводів: двом високовольтним вводам і одному міському вводу з АВР у випадку зникнення живлення на якому-небудь вводі.

Шафа ШВП має два джерела випрямленої напруги 220В, що працюють в паралель від двох вводів.

До складу ШВП входять два джерела ВПН і два джерела ВПТ. У шафах ШВП використані комплектуючі вироби фірм провідних європейських виробників.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я