3.5. Автоматика пристроїв живильних ліній 600 В

Загальні положення. Роботу живильних ліній 600 В характеризують нормальний і аварійний режим. У нормальному режимі роботи навантаження живильної лінії визначають тяговим навантаженням потягів, що рухаються в районі відповідної ділянки контактної мережі.

Аварійний режим живильної лінії виникає внаслідок коротких замикань і таких перевантажень, які викликають шкідливу термічну дію в проводі та кабелі.

Коротке замикання може виникати на рухомому складі, в контактній мережі, живильному проводі і кабелі. Коротке замикання на рухомому складі ліквідовується своїм автоматичним вимикачем. Тому вимикач живильної лінії

на підстанції, як правило, не відключають, а в разі відключення мусить бути знову включений. Коротке замикання в контактній мережі може виникнути внаслідок падіння проводу на землю або на рейки, при обриві або замиканні тролейбусних проводів від схльостування при розгойдуванні або замиканні проводу штангою.

При замиканні проводу коротке замикання може носити короткочасний характер, якщо після обриву він не замкнувся.

Слід зазначити, що при обриві проводу і падінні його на землю або на дорожнє покриття, струм к.з. звичайно невеликий і не викликає відключень лінійного вимикача підстанції. Повторно вимикати вимикач, що відключився від к. з. в контактній мережі, доцільно лише в тому випадку, якщо стан контактної мережі не порушений і вона придатна для нормальної роботи. Але для цього потрібні спеціальні пристрої, що контролюють її стан. Замикання в живильному кабелі має бути завжди супроводжуватися відключенням вимикача, повторного включення.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я