2.9. Розмикачі РУ (+600 В). АПВ.

Розмикачі РУ постійного струму застосовують однополюсні і вибирають лише за тривало допустимим навантаженням. Різновидом розмикачів в тих РУ, які розглядають перемикачі, за допомогою яких здійснюють перемикання позитивної живильної лінії з головною збірною шини через лінійний вимикач на запасну шину через запасний вимикач.

В останніх модифікаціях ЕП (рис. 2.18) встановлюють розмикачі серії EST/EDT, які служать для розмикання електричних частин пристроїв і спеціально призначені для застосування в розподільчих пристроях постійного струму. Конструктивно вони відрізняються однополюсною установкою в системі шин (EST) і ,відповідно , двополюсною установкою у фіксованій частині секцій камери розподільчих пристроїв як зв'язок між системою збірних шин і візком (EDT). Шинні розмикачі виготовляють на струм навантаження 1000А, 2500А і 4000А. Розмикачі, які пройшли типові випробування і відповідають стандарту EN 50123-3 , можуть застосовуватися в секціях РУ.

Основною характеристикою даного розмикача є окремі підпружинні контактні пальці, які з обох боків переміщаються до контактної шини (контактний елемент, збірна шина) і після притиску до контактної шини в русі очищення здійснюють чищення контактів. Унаслідок окремого розташування контактних пальців допускається кутовий зсув і зсув по висоті. Оскільки для окремих пальців потрібне відносно незначне зусилля стиснення, приводна потужність електродвигуна незначна (близько 18 Вт). Це дозволяє працювати з низькою напругою приводу - до 24В.

Конструктивне рішення забезпечує вище гранично допустиме навантаження і перевантаження розмикача. Всі розмикачі розраховані на можливість перевантаження з класом навантаження VI (1EC146-1; 1991-03). Серія EST безпосередньо встановлюється в систему збірних шин без опори і, відповідно, контакту з корпусом.

За допомогою такого пристрою розмикача можливе забезпечення компактного розміру секції РУ. Серія EDT - це двополюсний розмикач. Він спеціально розроблений як виїзний розмикач для візка розподільчого пристрою. Перемикання розмикачів і перемикачів в РУ постійного струму проводять за допомогою дистанційно керованих приводів. На підстанціях трамвая і тролейбуса найбільшого поширення набули магнітофугальні приводи, що засновані на принципі дії лінійного двигуна.

Схемами керування лінійними швидкодіючими вимикачами передбачається автоматичне повторне включення (АПВ) вимикача після його відключення від надструмів, тобто струмів к.з. або струму перевантаження. При відключенні від перевантаження АПВ лінійного швидкодіючого вимикача слід здійснювати лише після усунення на лінії виниклої несправності.

Розпізнавання стану лінії проводить спеціальний пристрій-випробувач короткого замикання. За наявності короткого замикання в лінії цей пристрій дає заборону на роботу АПВ.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я