2.7. Розподільчий пристрій (+600 В) в ТП

Розподільчі пристрої (РУ + 600В) (рис.2.14) постійного струму призначені для прийому електричної енергії, яка поступає від перетворюючих агрегатів і розподілу її по лініях, що відходять від підстанції і живлять окремі ділянки контактної мережі.


Загальний вигляд «РУ+600В», що випускає закрите акціонерне товариство «Pluton» м. Запоріжжя, зображений на рис.2.14.

Основним устаткуванням РУ є вимикачі постійного струму, які встановлюють на всіх приєднаннях позитивних живильних ліній і перетворюючих агрегатів, розмикачі і перемикачі з приводами, а також позитивні й негативні збірні шини.

Сучасні розподільні пристрої нового покоління серії «РУ-600В» (рис. 2.14) призначені для роботи на тягових підстанціях в системі енергопостачання тягової мережі міського електричного транспорту.

Основні особливості: -високий ступінь надійності;

-ступінь захисту (відповідно до ГОСТ 14254-96): 1Р54 - відсік керування, 1 Р43- решта відсіків (окрім днища);

-низька потреба в періодичному обслуговуванні і періодичних ремонтах; -невеликі габаритні розміри, маса, матеріаломісткість і, як слідство ­

економія простору приміщень підстанцій;

забезпечена зручність оглядів і обслуговування за рахунок застосування елементу, викочування з вимикачем і лінійним розмикачем;

-наявність можливості моніторингу і самодіагностики устаткування, в результаті - зниження часу на обслуговування, пошук несправності, ремонтно-відновлювальні роботи;

-вбудована система моніторингу тягової мережі з набором електронного захисту тягової мережі;

висока безпека експлуатації.

Розподільні пристрої серії РУ-600В задовольняють вимогам ПУЕ, ПТЕ, ПБЕ ЕП, ППБ, СНіП, а також технічним умовам.

Концептуальні рішення, які вжиті в серії РУ-600В виробництва ЗАТ «Плутон», засновані на мінімізації участі людини в процесах перемикання, зборку і розбирання схеми на підстанції. Ми виходимо з того положення, що чим менше чоловік втручається в процес перемикань, процес обмірковування блокувань, чим менше прикладає механічних зусиль до комутуючих апаратів в процесі перемикання - тим надійніше працює електроустановка і тим менше вірогідність поразки персоналу електричним струмом. Дану концепцію реалізують за допомогою застосування малогабаритних, малопотужних сервоприводів для керування розмикачами, для викочування і загортання візка з вимикачем, а також за допомогою застосування електромагнітних блокувань, виконавчих механізмів, керованих промисловими контролерами.

Силова частина розподільчих пристроїв виконана із застосуванням технології не обслуговуючих контактних з'єднань. Використані спеціальні компенсуючі пристрої виробництва ФРН, які стабілізують притиск на контактних з'єднаннях, незалежно від температури і теплових добових і сезонних коливань. Завдяки цьому підчас експлуатації розподільчих пристроїв серії РУ-600В немає необхідності в контролі, періодичній підтяжці, зачистці контактних з'єднань. Температурна стабілізація контактного з'єднання підвищує пожежобезпечність розподільчих пристроїв і підстанції в цілому.

Секції серії РУ-600В складають з трьох основних відсіків: відсік з швидкодіючим вимикачем, відсік силових шин і кабелів, відсік автоматики і управління. Силові і низьковольтні ланцюги розділені, що забезпечує безпеку обслуговування і експлуатації, а також робить неможливим проникнення плазми з відсіку у відсік, із силових відсіків у відсік системи управління.

У відсіку швидкодіючого вимикача знаходиться візок, на котру встановлений швидкодіючий вимикач, лінійний двополюсний розмикач, сервопривід елементу викочування, виконавчі механізми електромагнітних блокувань та інші.

Елемент викочування має три положення: робоче, контрольне і ремонтне. З робочого положення в контрольне, а також назад з контрольного в робоче, візок переміщується автоматично за допомогою електричного сервопривода. При цьому людина не прикладає ніяких зусиль при загортанні і викочуванні візка. У контрольне положення і назад в робоче візок переміщається тільки після того, як керуючий контролер дасть дозвіл на викочування візка, перевіривши всі блокування, які беруть участь в системі безпеки на підстанції (а не тільки в даній конкретній секції).

Описаний алгоритм означає, що людина тільки дає команду зібрати або розібрати схему натисненням на ту або іншу кнопку панелі керування. Все інше робить електроніка і механіка: перевіряє можливість здійснення поданої команди з міркування безпеки, за допомогою електричних сервоприводів керує розмикачами, швидкодіючим вимикачем, візком, механічними блокуваннями. У разі неможливості виконання тієї або іншої команди система повідомляє про невиконання команди і про причину цього невиконання.

Стан комутуючих апаратів розподільчого пристрою зображується в кожен момент часу на панелі візуалізації і керування розподільчими пристроями серії РУ, відсік автоматики і керування.

Збірні шини звичайно виконують з плоских алюмінієвих смуг, що збираються в пакети. Вибір перетину шин проводиться лише за умови їх нагріву в робочому режимі, оскільки термічна і динамічна дія струму к.з. через

використовувані перетини шин не викликає в них небезпечних нагрівів і деформацій.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я