2.2. Призначення, класифікація розмикачів РУ змінного струму

Розмикачі, які встановлюють в РУ, призначені для зняття напруги з апаратів і машин на період їх ремонту і огляду. Розмикачі не можна включати і відключати під навантаженням. Встановлювати розмикачі потрібно так, щоб у відключеному положенні розмикач був добре видно повітряний проміжок між нерухомим контактом і рухомими ножами. З метою безпеки пробивна напруга повітряного проміжку розмикача повинна бути більше пробивної напруги між


фазами і землею решти струмоведучих частин установки. Розмикачі розраховують для відключення і включення порівняно невеликого струму. За місцем установки розмикачі підрозділяють на розмикачі для внутрішніх і відкритих установок. Розмикачі для внутрішніх установок бувають простими (РВ) і фігурними (РВФ). Фігурні розмикачі мають прохідні ізолятори, що в деяких випадках спрощує монтаж. За числом полюсів розмикачі підрозділяють на одно- і трьохполюсні. У трьохполюсному розмикачі типу РВ-10 (рис. 2.3) рух ножів в трьох фазах відбувається одночасно.

Крім штанг розмикачі можуть управлятися за допомогою приводів: важелів, черв'ячних, електрорухових і електромагнітних. Електромагнітні приводи на ТП широко застосовуються для РУ постійного струму 600 В.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я