4.5. Прилади індукційної системи

Це прилади, у яких змінні магнітні поля взаємодіють зі струмами, індукованими ними в металевому диску, в результаті цього створюється обертаючий момент, що діє на диск. Застосовуються як лічильники електроенергії.

На рис. 4.13 представлена конструкція приладу індукційної системи. 1, 4 - два магнітопроводи: на один намотана обмотка із дроту великого січення з малим числом витків, а на іншій - малого січення з більшим числом витків.

- черв'як, що передає рух диска на рахунковий пристрій;

- рахунковий пристрій;

- постійний магніт (створює протидіючий момент);

- алюмінієвий диск.


Принцип дії

Змінний струм, що протікає в першій котушці, створює магнітний потік, що пронизує алюмінієвий диск і в ньому наводиться ЕДС індукції. Під дією наведеної ЕДС в алюмінієвому диску виникають вихрові струми. Від взаємодії цих вихрових струмів з магнітним полем другої котушки виникає електромагнітна сила, що прагне повернути алюмінієвий диск. Аналогічно протікають фізичні процеси з вихровими струмами, наведеними магнітним полем другої котушки. Результуючий обертаючий момент пропорційний добутку магнітних потоків, що пронизують алюмінієвий диск і синусу кута зсуву фаз щ між ними:

де k - коефіцієнт пропорційності, що залежить від геометричних розмірів магнітопроводів, їх матеріалу і розташування, від числа витків котушок, опору алюмінієвого диску та інших факторів; f - частота струму.

Рівняння шкали

k

Перевага індукційних вимірювальних механізмів полягає в зручності їх використання в інтегруючих приладах, таких як лічильники змінного струму.

Недоліки

Залежність від частоти й зовнішніх магнітних полів.

Велике власне споживання потужності.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я