2.1. Міри фізичних величин

Залежно від ступеня точності й області застосування міри поділяються на еталони, зразкові й робочі міри. Еталоном називають засіб вимірювань, що забезпечує відтворення й зберігання одиниці фізичної величини для передачі її розміру іншим засобам вимірювань.

Залежно від точності відтворення одиниці й призначення еталони підрозділяються на первинні, що забезпечують відтворення одиниці з найвищою

17

досяжною в країні точністю, і вторинні, значення яких встановлюється за первинним еталоном. Вторинні еталони часто використовуються в якості робочих еталонів й призначаються для перевірки зразкових засобів виміру.

Зразкові міри призначені для перевірки й градуювання робочих мір і вимірювальних приладів. Вони можуть бути також безпосередньо використані для точних вимірів. Залежно від точності зразкові міри підрозділяються на три розряди. Зразкові міри першого розряду найбільш точні. Вони повіряються безпосередньо за робочими еталонами. Зразкові міри другого розряду повіряються за зразковими мірами першого розряду і т.д.

Робочі міри виготовлюються для широкого діапазону номінальних значень величин і використовуються для перевірки вимірювальних приладів і для вимірів на промислових підприємствах і в наукових організаціях.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я