12.1. Призначення і основні вимоги

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Напівпровідникові контактори (НПК) - силові комутаційні апарати управління - належать до групи пускорегулюючих низьковольтних (до 1000 В).

НПК - це комутаційний апарат з дистанційним управлінням, призначений для частих включень і відключень електричного ланцюга при нормальних струмах навантаження, а також для нечастих відключень при струмах перевантаження (7 - 10-кратних по відношенню до номінального). Як навантаження контакторів звичайно використовуються електричні машини. Існують контактори змінного і постійного струму. Контактори, призначені тільки для комутації двигунів, називаються магнітними пускачами.

НПК бувають двох видів: безконтактні й гібридні. Останні зазвичай виконують на базі електромагнітних контакторів, що серійно випускаються, із введенням до їх конструкцій додаткових напівпровідникових (тиристорних) блоків, які забезпечують практично комутацію без дуги головних контактів апарату.

НПК повинні задовольняти наступним спеціальним вимогам:

забезпечувати надійну роботу в тривалому, короткочасному і повторно-короткочасному режимах із урахуванням специфічних особливостей навантаження;

допускати високу частоту включень, аж до плавного регулювання струму навантаження;

мати високу технологічність конструкції;

мати прийнятні габаритні розміри і вартість;

зручно поєднуватись з сучасними засобами захисту електричних ланцюгів і елементами автоматики й мікропроцесорної техніки.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я