20.2. Системи вентиляції і кондиціювання

Завданням систем кондиціювання і вентиляції повітря є створення, регу­лювання й автоматична підтримка комфортного мікроклімату в закритих при­міщеннях: температури, вологості, чистоти, швидкості руху повітря та ін.

Кондиціювання здійснюється комплексом технічних засобів, які називається системою кондиціювання повітря (СКП). До складу СКП входять: технічні засо­би забору повітря, підготовки його параметрів (фільтри, теплообмінники, зво­ложувачі або осушувачі), переміщення (вентилятори) і його розподілу, а також засоби автоматики, дистанційного керування і контролю. СКП великих гро­мадських, адміністративних і виробничих будівель обслуговуються, як правило, комплексними автоматизованими системами керування.

Центральні СКП. Центральні СКП застосовують для багатоповерхових, функціональних будівель, приміщення в яких об'єднані єдиними завданнями (поліклініки, офісні будівлі, виробничі приміщення, архіви, склади та ін.). Такі системи забезпечуються теплом, що доставляється гарячою водою, паром або електрикою, або холодом, що доставляється холодною водою або холодоаген­

том, і електрикою для забезпечення роботи вентиляторів, насосів і т.д. Центра­льні СКП дозволяють ефективно підтримувати задану температуру й відносну вологість повітря; забезпечують ефективне шумо- й віброгасіння, що важливо для приміщень з підвищеними вимогами до акустики (радіо-, телестудії, студії запису та ін.).


Локальні СКП. Локальні СКП зазвичай засновані на базі автономних і неавтономних кондиціонерів, встановлюваних безпосередньо у приміщеннях, що обслуговуються. Серед позитивних якостей таких систем - простота устано­влення й монтажу, можливість установки у вже побудованих жилих і адмініст­ративних будинках, в окремих кімнатах споруджуваних будівель, наприклад, якщо режим споживання холоду/тепла в них різко відрізняється від більшості інших приміщень. Крім поліпшення параметрів (рециркуляції) повітря, що вже є в приміщенні, також існують спліт-системи, що забезпечують забір і пода­чу очищеного повітря ззовні.

На рис 20.1 показаний приклад конструкції кондиціонера, в якому АД М1 використовується для привода вентилятора, що подає приточне повітря до охо­лоджувача, а АД М2 - для привода насоса циркуляції холодоагенту.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я