Передмова

            Посібник складено за досвідом багаторічного проведення курсового проектування на будівельному факультеті КНУБА (КИСИ). Важливою особливістю цього проектування на сучасному етапі є наближення його змісту і розрахунків до реальних умов проектування. При цьому ставиться завдання навчити студента практичним навичкам проектування основ і фундаментів, не перевантажуючи цю роботу деталями, що характерні для спеціальних типів фундаментів та складних інженерно-геологічних умов майданчика. Враховуючи те, що архітектурно-планувальні рішення будівель і споруд, збір навантажень, які діють на фундаменти та розрахунок тіла фундаментів розглядаються в курсах архітектурних та будівельних конструкцій і не дублюються при вивченні курсу основ і фундаментів, то і в посібнику даються узагальнені пояснення про необхідність виконання таких розрахунків. Це не переобтяжує розрахунків та виконання креслень при курсовому проектуванні та вказує на місце розрахунків ґрунтової основи і визначення конструкції  та розмірів фундаментів в реальному процесі проектування.  В посібнику враховані ті зміни, що торкаються стандартів, нормативних вимог та нових технологій при влаштуванні основ і фундаментів, які введені в практику за останнє десятиріччя.

            Рукописний варіант посібника випробуваний на будівельному та інших факультетах, студенти яких готуються за спрямуванням „Будівництво”. Посібник  розрахований не тільки на виконання курсового проекту, але й розділу з основ і фундаментів в дипломному проектуванні.

            Автор вдячний викладачам кафедри основ і фундаментів КНУБА, рецензентам за перегляд рукопису та цінні зауваження щодо покращення тексту посібника. Комп’ютерний набір посібника виконано асистентами Ращенко А.М. та Диптан Т.В.

            Зауваження та побажання щодо покращення змісту посібника прохання направляти за адресою: 03037, м. Київ, Повітрофлотський пр., 31, КНУБА, кафедра основ і фундаментів.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я