4.4. Монтажі обслуговування зварювального устаткування

Зварювальна посада дугового зварювання - місце виробництва робіт, що зварюються - оснащується в залежності від виду зварювальних робіт, обраної технології зварювання і ряду інших факторів.

На заводах, як правило, зварювальні посади розташовуються в спеціальних кабінах площею не менш 2х2,5 м2 кожна. Кабіну відгороджують перегородками, а вхід закривають фіранками, просоченими вогнестійким складом.

Основне устаткування зварювальної посади складається з джерела харчування дуги, зварювальних проводів, электродержателя, електродів і різних пристосувань, необхідних для закріплення деталей, що зварюються. При розміщенні посади в кабіні встановлюють металевий стіл з масивною чавунною чи сталевою кришкою площею 1 м2, на якій роблять зварювальні роботи, і гвинтовий стілець з відкидною спинкою. Кабіна повинна мати місцеву витяжну вентиляцію і заземлюючий провід.

Приналежності й інструмент зварника

1. Электродержатель служить для затиску електрода і підведення до нього зварювального струму. Він повинний міцно утримувати електрод, забезпечувати зручне і міцне закріплення зварювального кабелю, а також швидке видалення недогарків і закладку нового електрода.

Электродержатели виготовляють трьох типів: для струму 125 А и проводу перетином 25 мм2; для струму 315 А н проводу перетином 50 мм2; для струму 500 А и проводу перетином 70 мм2.

Рис. 4.1 – Электродержатель для струму 125 А

Рис. 4.2 – Электродержатель для струму 315 А

Рис. 4.3 – Электродержатель для струму 500 А

Усі затиски витримують 8000 затисків електродів, затрачаючи на кожну заміну електрода не більш 4с.

2. Щитки, чи маски шоломи служать для захисту очей і обличчя зварника від впливу випромінювань зварювальної дуги і бризів металу. У них мається оглядовий отвір, у яке вставляють спеціальне стек-світлофільтр, що затримує інфрачервоні й ультрафіолетові промені і снижающий яскравість світлових променів дуги. Зовні світлофільтр захищений від бризів металу простим прозорим склом.

3. Металеві щітки для зачищення швів і очищення сваренных швів від шлаку.

4. Молот, зубило, кріпильний інструмент.

5. Набір шаблонів для проміру розмірів швів.

Сталеве клеймо для таврування сваренных швів.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я