3.6. Зварювальні пальники

Зварювальний пальник призначений для правильного змішування пального чи газу пар пальної рідини з киснем і одержання стійкого зварювального полум'я необхідної потужності.

Пальники класифікуються:

1) по способі подачі пального в змішувальну камеру:

• інжекторні

• безінжекторні;

2) по призначенню:

• універсальні для зварювання, наплавлення, пайки, підігріву й інших робіт;

• спеціалізовані;

3) по роду застосовуваного пального;

4) по числу робочого полум'я:

• однополум'яні;

• многопламенные;

5) по потужності, обумовленої витратою ацетилену (л/ч), мікромогутні (5...60) л/ч:

• малопотужні (25...700) л/ч;

• среднемощные (50...2500) л/ч;

• великої потужності (2500...7000) л/ч;

6) по способі застосування:

• ручні;

• машинні.

Для виробництва ручний газопламенной обробки велике застосування одержали ацетиленокислородные інжекторні пальники (мал. 3.5). Вони працюють за принципом підсмоктування пального газу, тиск якого може бути нижче 0,01 МПа, тобто нижче мінімальних тисків, установлених для рухливих ацетиленових генераторів. Тиск кисню повинен бути в межах 0,15...0,5 Мпа.

Безінжекторні пальники працюють на пальному газі і кисні, що надходять у змішувальну камеру під однаковим тиском у межах 0,01...0,1 МПа, тобто вимагають харчування пальним середнього тиску. Для нормальної роботи такого пальника в систему харчування включають регулятор, що забезпечує рівність робочих тисків кисню і пального газу.

Рис. 3.5 - Схема ацетиленокислородной інжекторного пальника

1 – мундштук; 2 - трубка наконечника; 3 - змішувальна камера;

4 – інжектор; 5 - кисневий вентиль; 6 - ніпель для
приєднання кисневого шланга; 7 - ніпель для приєднання ацетиленового шланга; 8 - ацетиленовий вентиль.

По шлангу і трубці (6) до вентиля (5) і через нього в інжектор надходить кисень. Випливаючи з великою швидкістю з інжектора в змішувальну камеру(3), струя кисню створює розрідження, що викликає підсмоктування ацетилену. Ацетилен надходить по шлангу до сполучного ніпеля(7) , а потім через корпус пальника і вентиль (8) у змішувальну камеру, де утворить з киснем пальну суміш. Отримана суміш по трубці наконечника (2) надходить у мундштук (1), і, виходячи в атмосферу, при згорянні утворить зварювальне полум'я.

Пальник складається зі стовбура і комплекту змінних наконечників, що приєднуються до стовбура накидною гайкою. Кожен наконечник забезпечує відповідну потужність полум'я. Дст передбачено чотири типи пальників.

Пальника Г 1 - мікромогутні, призначені для зварювання металів товщиною 0,1...0,5 мм.

Пальника Г 2 - малі потужності, застосовуються для зварювання тонкостінних виробів від 0,2...7 мм і комплектуються наконечниками № 0, 1, 2, 3, 4.

Пальника Г 3 - середні потужності, служать для зварювання металу товщиною 0,5...30 мм. У комплект пальника входять стовбур і сім наконечників № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.

Пальника Г 4 - великі потужності і призначені для зварювальних робіт і вогневої обробки виробів великої товщини (наконечники № 8 і 9).

Найбільше застосування одержали пальника Г 2 і Г 3.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я