2.6. Зварювальні выпрямители

Зварювальні выпрямители - це статичні перетворювачі енергії трифазної мережі перемінного струму в енергію выпрямленного (пульсуючого постійного) струму. По основних техніко-економічних показниках зварювальні выпрямители є більш прогресивними, чим зварювальні перетворювачі. Зварювальні выпрямители складаються з двох основних блоків: понижуючого трифазного трансформатора з пристроями для регулювання чи напруги струму і випрямного блоку. Крім того, выпрямитель має пускорегулирующее і захисне пристрою, що забезпечують нормальну його експлуатацію.

Випрямлення струму роблять використовуючи властивості напівпровідникових елементів (селенових чи кремінних вентилів) проводити струм тільки в одному напрямку(мал. 2.8).

Рис. 2.8 – Зварювальний выпрямитель

Випрямлення струму здійснюється по трифазній мостовій схемі, що складається із шести пліч. У кожнім плечі моста установлені вентилі, що випрямляють обидва напівперіоди перемінного струму в трьох фазах. У кожен момент часу струм проходить через два вентилі і, таким чином, протягом одного періоду відбувається шість пульсацій выпрямленного струму, що відповідає частоті пульсацій 300 Гц. Зварювальні выпрямители підрозділяються на однопостові, з падаючими, твердими, пологопадающими й універсальними характеристиками і многопостовые з твердими характеристиками.

Выпрямители типу ВД, призначені для ручного і механізованого зварювання і наплавлення, мають крутопадающую зовнішню характеристику.

Зварювальні выпрямители з твердими і пологопадающими зовнішніми характеристиками застосовуються при зварюванні електродом, що плавиться, у вуглекислому газі, під флюсом, порошковим дротом.

Для сантехнических монтажних зварювальних робіт застосовується переносної зварювальний выпрямитель BЖ-2М, призначений для харчування напівавтоматом і автоматом при зварюванні відкритою дугою й у захисному газі стиків труб діаметром 20...100 мм. Зовнішня характеристика - пологопадающая; число ступіней регулювання 9, маса - 50 кг.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я