2.3 Регулювання зварювального струму

Зварювальний струм регулюють у два прийоми - грубо і точно. Грубе регулювання роблять змішанням щіткової траверси, на якій розташовані всі три щітки генератора. Якщо зрушувати щітки по напрямку обертання якоря, то дія потоку, що розмагнічує, якоря збільшується і зварювальний струм зменшується. При зворотному зрушенні дія, що розмагнічує, зменшується і зварювальний струм збільшується. Таким чином, встановлюють інтервали великих і малих струмів. Плавне і точне регулювання струму роблять реостатом, включеним у ланцюг обмотки збудження. Чи збільшуючи зменшуючи реостатом струм порушення в обмотці поперечних полюсів, змінюють магнітний потік, і тим самим змінюють напруга генератора і зварювальний струм. Генератор з дією послідовної обмотки, що розмагнічує, порушення, включеної в зварювальну, ланцюг має принципову схему на мал. 2.2.

Рис. 2.2 – Генератор з дією обмотки, що розмагнічує

порушення

1 - обмотка збудження; 2 - обмотка, що розмагнічує; b, з - щітки; Фв - магнітний потік, створюваний обмоткою; Фп - магнітний потік проти потоку Фв; 3 - реостат; 4 - генератор.

Генератор має двох обмоток: обмотку збудження 1 і послідовну обмотку, що розмагнічує, 2. Обмотка збудження харчується або від основної і додаткової щіток (b і с), або від спеціального джерела постійного струму (від мережі перемінного струму через селеновий выпрямитель). Магнітний потік Фв, створюваний цією обмоткою, постійний і не залежить від навантаження генератора. Обмотка, що розмагнічує, включена послідовно з обмоткою якоря так, що при горінні дуги зварювальний струм, проходячи через обмотку, створює магнітний потік Фп, спрямований проти потоку Фв.

Отже, э.д. с. генератора буде индицироваться результуючим магнітним потоком Фв - Фп. Зі збільшення зварювального струму магнітний потік Фп зростає, а результуючий магнітний потік Фв - Фп зменшується. Як наслідок, зменшується индуцируемая э.д. с. генератора. Таким чином, що розмагнічує дія обмотки 2 забезпечує одержання падаючої зовнішньої характеристики генератора.

Зварювальний струм регулюють переключенням витків послідовної обмотки (грубе регулювання - два діапазони) і реостатом обмотки збудження (плавне і точне регулювання в межах кожного діапазону). За такою схемою випускаються генератори ГСО-120, ГСО-3ОО, ГСО-500 і ін.

Рис. 2.3 - Перетворювач електричний ПСО-500 (загальний вид)

Перетворювач типу ПСО-500, що випускається серійно і нашедший широке застосування в будівельно-монтажних роботах, складається з генератора ГСО-500 і трифазного асинхронного електродвигуна АБ-73-4, змонтованих у єдиному корпусі на колесах для переміщення по будівельному майданчику. Перетворювач призначений для ручного дугового зварювання, напівавтоматичного жужільного й автоматичного зварювання під флюсом. Грубе регулювання зварювального струму роблять переключенням секционированной послідовної обмотки генератора. Для цього на клеммовую дошку генератора виведені один негативний і два позитивних контакти. Якщо необхідний зварювальний струм у межах 120 - 350А, то зварювальні проводи приєднують до негативного і середній позитивного контактам. При роботі на струмах 350 - 600А зварювальні проводи приєднують до негативного і крайній позитивного контактам. Плавно регулюють зварювальний струм реостатом, включеним у ланцюг обмотки незалежного порушення. Реостат розташований на корпусі машини і має маховик з токоуказателем. Шкала має два ряди цифр, що відповідають контактам, що підключаються: внутрішній ряд - 350А, зовнішній ряд - 600A.

Для виконання зварювальних робіт при відсутності електроенергії (на новобудовах, монтажних роботах, у польових умовах, при зварюванні водоводов) застосовують пересувні зварювальні агрегати, що складаються зі зварювального генератора і двигуна внутрішнього згоряння(табл. 2.1).

Таблиця 2.1 – Технічна характеристика зварювальних агрегатів

Марки преобразователя

Марки генератора

Напряжение, В

Пределы регулирования св. тока

Потр. мощность КВ, А

Масса, кг

холостого хода

рабочее

ПСО-300. 2

ГСО-300

90

32

115...315

13

435

ПСО-315 М

ГСО-300

90

32

115...315

13

393

ПСО-500

ГСО-500

80

40

120...600

28

960

ПД-305

ГД-312

90

32

40...350

10,4

310

ПД-501

ГСО-500

90

40

125...600

28

545

Рис. 2.4 – Зварювальний агрегат із двигуном внутрішнього згоряння

Агрегат типу ПАС-400-VIII складаються з генератора СП1-5-VI і двигуна внутрішнього згоряння ЗИЛ-120 (мал. 2.4). Генератор працює за схемою з послідовною обмоткою, що розмагнічує. Регулювання струму роблять реостатом ланцюга основної обмотки збудження. Двигун зварювального агрегату спеціально переустаткований для режиму тривалої стаціонарної роботи. Він має автоматичний відцентровий регулятор швидкості обертання, ручне регулювання для роботи при малих швидкостях, автоматичне вимикання запалювання при раптовому збільшенні швидкості. Зварювальний агрегат змонтований на твердій металевій рамі з ковзанками для переміщення. Наявність даху і бічних металевих штор, що захищають від атмосферних опадів, дозволяє працювати на відкритому повітрі на монтажно-будівельній площадці.

Технічна характеристика ПAC-400-VIII.

Напруга неодруженого ходу 90В.

- " - робоче 40В.

Межі регулювання зварювального струму 120...600А.

Споживана потужність 44 кв А.

Маса 1900 кг.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я