Лекція 10 СКРЕПЕРИ, АВТОГРЕЙДЕРИ. ПРИЗНАЧЕННЯ

Скрепер — землерийно-транспортна машина, призначена для розробки ґрунтів І—IV категорій І транспортування їх на відстань 0.5-5,0 км.

Робочим органом є ківш. Основний параметр скрепера — місткість ковша. Розрізняють скрепери малої (до 3 м3), середньої (3—10 м3) і великої (понад 10 м3) місткості, у найбільших місткість ковша 15; 25; 40 м3.

За агрегатуванням скрепери поділяють на причіпні до гусе­ничних і пневмоколісних тягачів; напівпричіпні, коли частина маси скрепера передається на тягач, та самохідні, якщо тягач без скрепера пересуватися не може (з одновісним тягачем), за спосо­бом розвантаження — на машини з вільним розвантаженням, коли ківш перекидається, висипаючи ґрунт; напівпримусовим — бічні стіни ковша нерухомі, а днище та задня стінка обертаються, виштовхуючи ґрунт; примусовим — задня стінка примусово пе­ресувається вперед, виштовхуючи ґрунт із ковша.

За способом завантаження ковша розрізняють скрепери із завантаженням за рахунок тягового зусилля та примусовим — за допомогою скребкового елеватора.


Авторы: 239 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я

Книги: 268 А Б В Г Д Е З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я